• تاکید قوه قضائیه، کمک رسانی بهتر به سیل زده گان است

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور

   تاکید قوه قضائیه، کمک رسانی بهتر به سیل زده گان است

   تاکید قوه قضائیه، کمک رسانی بهتر به سیل زده گان است

   معاون رییس قوه قضائیه و رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت که تاکید رییس نهاد قضا همواره ادامه کمک رسانی به سیل زده گان کشور و حل مسایل و مشکلات آن ها است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان گلستان ، دکترعباس مسجدی آرانی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در دیدار با استاندار گلستان در گرگان اظهار داشت: دستگاه قضایی در کنار دیگر نهادها خود را متعهد به رفع مشکلات آسیب دیدگان از این حادثه قهری می داند.

   باران شدید اواخر اسفند ۹۷ و سیلاب فروردین ماه ۹۸ خسارت سنگینی به استان های مختلف از جمله گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان، خراسان شمالی و رضوی و فارس وارد کرد.

   رییس سازمان پزشکی قانونی همچنین گفت: در کنار آسیب های فراوان سیل، نمایش وحدت مردم و مسوولان در کمک رسانی به سیل زده گان، از جمله آثار مثبت این سیلاب بود.

   مسجدی آرانی همچنین به اهمیت سازمان پزشکی قانونی در ارایه خدمات به مردم اشاره و گفت: خدمات این سازمان به صورت تخصصی و نظر کارشناسی و مشورتی به دستگاه قضایی ارایه می شود که توسعه آن نیازمند حمایت و کمک دیگر دستگاه ها است.

   وی افزود: برای حل مشکلات تلاش می شود از ظرفیت ملی و استانی در ارایه خدمات هرچه بهتر توسط این سازمان در استان ها استفاده شود.

   رییس سازمان پزشکی قانونی وعده داد که به تجهیز ساختمان های پزشکی قانونی استان گلستان کمک کند.

   استاندار گلستان نیز با اشاره به فعالیت های دستگاه های استان در حل مسایل و مشکلات سیل زده گان و پیگیری اجرای طرح های پیشگیرانه از جاری شدن سیلاب، خواستار همکاری بیشتر دستگاه قضایی با دستگاه های اجرایی و خدمات استان در ارایه خدمات به سیل زده گان شد.

   هادی حق شناس همچنین به حمایت بیشتر از اداره کل پزشکی قانونی استان گلستان به عنوان دستگاه تخصصی تاکید کرد و افزود: سازمان پزشکی قانونی هم در تخصیص اعتبار برای تجهیز ساختمان کمک کند.

   حسین زارعی مدیرکل پزشکی قانونی گلستان نیز گزارشی از وضعیت این اداره کل ارایه کرد و گفت: اکنون این اداره کل با هشت مرکز فعال در کردکوی، بندر ترکمن، گرگان، علی آباد، آزادشهر، مینودشت، کلاله و گنبدکاووس، به پرونده های ارجاعی مراجع قضایی پاسخ می دهد.

   وی در خصوص طرح های عمرانی این اداره کل افزود: پنج شهرستان از سال ۹۴ برای اجرای طرح های عمرانی هدف گذاری شده که شامل کلاله، گنبدکاووس، آزادشهر، کردکوی و گرگان است.

   به گفته وی اکنون طرح عمرانی در گنبدکاووس دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و در صورت تامین اعتبار امسال بهره برداری می شود.

   وی افزود: طرح های عمرانی در آزادشهر و کردکوی در مرحله ایجاد ستون و سقف بوده و در گرگان هم جانمایی زمین آن انجام شده است.

   گالری
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: